AD8300ANZ
AD8300ANZ
型号
AD8300ANZ
制造商
Analog Devices Inc.
描述
D/A CONVERTER, SERIAL INPUT LOAD
数据表
AD8300ANZ.pdf
所属分类
家庭
系列
支付方式
送货服务
AD8300ANZ
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part StatusActive
    Number of Bits12
    Number of D/A Converters1
    Settling Time14µs (Typ)
    Output TypeVoltage - Buffered
    Differential OutputNo
    Data InterfaceSPI, DSP
    Reference TypeInternal
    Voltage - Supply, Analog2.7V ~ 5.5V
    Voltage - Supply, Digital2.7V ~ 5.5V
    INL/DNL (LSB)±0.5, ±0.5
    ArchitectureR-2R
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)