CD74HC4053M96
CD74HC4053M96
型号
CD74HC4053M96
制造商
Texas Instruments
描述
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC
数据表
CD74HC4053M96.pdf
所属分类
家庭
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
系列
支付方式
送货服务
CD74HC4053M96
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Active
    Switch Circuit SPDT
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit 2:1
    Number of Circuits 3
    On-State Resistance (Max) 130 Ohm
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon) 5 Ohm
    Voltage - Supply, Single (V+) 2 V ~ 6 V
    Voltage - Supply, Dual (V±) ±1 V ~ 5 V
    Switch Time (Ton, Toff) (Max) -
    -3db Bandwidth 200MHz
    Charge Injection -
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) 8pF
    Current - Leakage (IS(off)) (Max) 100nA
    Crosstalk -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
    Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)