DMF2802PZA-60
DMF2802PZA-60
型号
DMF2802PZA-60
制造商
Texas Instruments
描述
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
数据表
DMF2802PZA-60.pdf
所属分类
家庭
Embedded - Microcontrollers
系列
C2000™ C28x Fixed-Point
支付方式
送货服务
DMF2802PZA-60
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Obsolete
    Core Processor C28x
    Core Size 32-Bit
    Speed 60MHz
    Connectivity CAN, I²C, SCI, SPI, UART/USART
    Peripherals POR, PWM, WDT
    Number of I/O 35
    Program Memory Size 64KB (32K x 16)
    Program Memory Type FLASH
    EEPROM Size -
    RAM Size 6K x 16
    Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.71 V ~ 1.89 V
    Data Converters A/D 16x12b
    Oscillator Type Internal
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)