LM3S9D81-IQC80-A1
LM3S9D81-IQC80-A1
型号
LM3S9D81-IQC80-A1
制造商
Texas Instruments
描述
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
数据表
LM3S9D81-IQC80-A1.pdf
所属分类
家庭
Embedded - Microcontrollers
系列
Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 9000
支付方式
送货服务
LM3S9D81-IQC80-A1
请求报价
型号
数量
联系人
邮箱
公司名称
内容
    规格
    Part Status Obsolete
    Core Processor ARM® Cortex®-M3
    Core Size 32-Bit
    Speed 80MHz
    Connectivity CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, IrDA, LIN, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
    Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
    Number of I/O 65
    Program Memory Size 512KB (512K x 8)
    Program Memory Type FLASH
    EEPROM Size -
    RAM Size 96K x 8
    Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.235 V ~ 1.365 V
    Data Converters A/D 16x12b
    Oscillator Type Internal
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)